2437/225
To danske hovedvandsæg af sølv, vaseformede, indvendig forgyldte, et stemplet MA for Mouritz Jensen Angel, borgerskab i Horsens 1767 H. 9 cm; samt et stemplet HG antagelig for Hans Christian Gelsig, borgerskab i Hobro 1842 H. 8 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag