1909/53
Gunnar Bundgaard (f. Aalborg 1920, d. 2005)
Opstilling med olielampe og gule krusantemum i et tinkrus. Sign. G. Bundgaard 63. Olie på lærred. 65×55.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Enkelt stødmærke med afskalning.
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2019
Vurdering
Hammerslag