2432/​903

Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)

Sidebord med ben af bøg og top af mahogni. Top ilagt kakler dekoreret med blomster i blå og polykrom glasur. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 75. L. 83. B. 53.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger. Mindre hak og afslag.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

608382 2.000 DKK