2432/903
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Sidebord med ben af bøg og top af mahogni. Top ilagt kakler dekoreret med blomster i blå og polykrom glasur. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 75. L. 83. B. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger. Mindre hak og afslag.
Vurdering
608382 |