12013/​99

Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

Boaz vågner og ser Ruth ved sine fødder. Usign. Litografi i farver 1960. M. 249. På bagsiden sort/hvidt litografi M. 272. Trykt af Mourlot, Paris. Unummereret. 35,2×26,2. Uindrammet.

Spor af tape bagside øverste papirkant, ikke synligt på forsiden. Påskrift bagside nederst venstre side.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK