Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. hhv. Rob. Jacobsen 1960, 3/50 og Rob. Jacobsen 1960, 13/15. Litografier i farver, hvoraf den ene på japan papir. Bladstørrelse 50×65,5 og 51,5×67. Uindrammede. (2)
Mindre håndteringsmærker. Enkelte pletter.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019