2022/38
Et par Empire pillespejle i rammer af mahogni, buede toppe indlagt med intarsia, øverste spejlfelter dekoreret med stridsvogne efter klassisk forbillede. Ca. 1800. H. 129. B. 55. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Spejlglas med pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud