1812/46
Dansk rokokospejl i ramme af rigt udskåret og forgyldt træ. Ca. 1760. H. 95. B. 35.
Restaureret. Senere spejlglas.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag