2040/​169

Sukkerskål og flødekande af sølv, indvendig forgyldt, mester P.L. Clement, København 1871. Vægt 407 g. (2)

Mindre buler, ridser og mærker. Graverede.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK