L. Boehm (f. Kolding 1914, d. 2001, pseudonym for Niels Walseth)
Østrigsk landskab med bjerghytter ved en flod. Sign. L. Boehm. Olie på lærred. 80×120.
Mindre krakeleringer, særligt langs blændrammen. Lærred bør strammes let op. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021