2435/​59

Havefigur af kunststen, stående klassisk kvinde. 20. årh. H. 160.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Figuren har stået udendørs hvilket kan ses.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag