Et par spejle med facetslebet spejlglas, fremhævet midterfelt og skråt tilbagetrukne sider, historistiske rammer af messing med renæssance dekorationer i let relief, top med den russiske mitrakrone omkranset af egeløv, monteret på træ. 19. årh.s slutning. H. 50. B. 30,5. (2).
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
39 bud