1921/1508
To tyske lågkrus af sølv, rigt drevet med landskaber i kartoucher, masker, blomster og bladværk, indvendig forgyldt. Hanau. Uidentificeret mesterstempel. Samlet vægt ca. 1078 gr. Cirka 1890. H. 18. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
21 bud