2138/​829

Dansk møbeldesign

Gateleg sofabord af massiv fyr. Udført og mærket hos Collection Fuglsang. H. 60. L. 42/116. B. 83.

Brugsslitage. Nogle ridser, mærker og tørringsrevner.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK