Enzo Cacciola (f. Arenzano 1945)
“10–1-1977 (Cat. c. N. 766)” og 23–3-1977 (Cat. c. N. 727). Begge sign. og dateret samt med titler på bagsiden. Cement blanding på lærred monteret på plade. Hver 17×37. Uindrammede. (2)
Proveniens: Galerie La Bertesca, Düsseldorf. Proveniens: Galerie Arnesen, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017