2143/980
Lur af sterlingsølv. Fremstillet til mejeriforeningen. 20. årh. Vægt ca. 92 g. L. 20 cm.
Original æske medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud