1632/43
Vilhelm Melbye (f. Helsingør 1824, d. Roskilde 1882)
Kystparti ved Skagen Fyr med fiskere ved bådene. V. M. Olie på lærred. 49×75.
Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 8. august 2016
Vurdering
Hammerslag