1511/1132
Jadesmykkesæt bestående af jadevedhæng af udskåret jade samt ring af 21,6 kt. guld prydet med cabochonslebet jade. Diam. vedhæng ca. 2 cm. Str. 55. (2)
Kan fremstå med alders- og brugsslitage.
Smykker, 11. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
39 bud