2040/​522

Carlo Mario Camusso

Seks rødvinsglas og seks hvidvinsglas af sterlingsølv. 20. årh. Vægt ca. 1135 gr. H. 13,7 og 13. (12)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Vipper ganske let på fødder.

Moderne kunst og design, 29. september 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK