2131/342
Semiantikt Baktiari tæppe, Persien. Stavmedaljon på åben blåsort bund. Flot design. 20. årh.s første halvdel. 390×240.
Mindre fold i ene side med slitage. Delvis slidte frynser. Delvis slidte kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag