1842/711
Svend Engelund (f. Vrå 1908, d. Mårslet 2007)
To kompositioner. Begge sign. Svend Engelund. Litografier i farver. Lysmål 43×51 og 47×59. (2)
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 16. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag