2434/165
Engelsk Georg III tekande på sættebakke af sterlingsølv, hank og lågknop af poleret træ. Mester Alexander Field, London 1798. Vægt 437 g. H. kande 14 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Graveret med crest.
Vurdering
886603 (Autobud) | ||
923375 | ||
886603 (Autobud) | ||
923375 | ||
886603 |