903/​167

Et par store Altona Louis XVI spejle i rammer af mahogni og forgyldt træ, hver udskåret med vaser, blomsterguirlander og med en cartouche foroven og forneden med et 'W' i relief. Nordtyskland, 18. årh.s slutning. H. 178. B. 66. (2)

Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

42.000 DKK