2132/719
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Et sæt på fire væglamper af glas med beslag af messing. Udført hos Lyfa og Orrefors. H. 28. (4)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||