2132/​719

Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)

Et sæt på fire væglamper af glas med beslag af messing. Udført hos Lyfa og Orrefors. H. 28. (4)

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.650 DKK  

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK