2138/453
Armstol af udskåret og mørkpoleret bøgetræ, svungne armlæn, cabriole ben. Rokokoform. 19. årh.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag