2142/373
Tre rammer af elfenben. 20. årh.s begyndelse. Rammemål 14×11–14,5×12,5. (3)
Én ramme med revner og mindre afslag. Ben gulnet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud