2049/2052
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Champagnefarvet skive med gyldne visere og indeks. Rem af sort præget skind. Urets B. 22 mm. 1950'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Mærker/anløbet på skive. En skrue på bagkasse mangler, delvis uoriginale skruer.
Armbåndsure, 3. december 2020
Vurdering
Hammerslag