1524/1736
Dessertsæt bestående af fire knive og fire gafler med skafter af porcelæn dekoreret med blomster i underglasur blå. 19.-20. årh. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag, revner og reparationer.
Varia, 11. juni 2015
Vurdering
Hammerslag