1524/​1736

Dessertsæt bestående af fire knive og fire gafler med skafter af porcelæn dekoreret med blomster i underglasur blå. 19.-20. årh. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag, revner og reparationer.

Varia, 11. juni 2015

Vur­dering

500 DKK

Hammerslag

100 DKK

100 DKK