896/514
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Udsigt over havet, Bornholm. Sign. Olaf Rude 29. Olie på lærred. 79×70.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag