2439/​1747

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH - 4,5/4”. Et par bordlamper af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En lampe mangler underskærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Fra i Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

18 bud

955540 (Autobud) 3.000 DKK
802374 2.900 DKK
955540 (Autobud) 2.800 DKK
1005136 2.700 DKK
955540 (Autobud) 2.600 DKK
1005136 2.500 DKK
955540 (Autobud) 2.400 DKK
1005136 2.300 DKK
955540 (Autobud) 2.200 DKK
1005136 2.100 DKK
955540 (Autobud) 1.550 DKK
328515 1.500 DKK
955540 (Autobud) 1.450 DKK
1161418 1.400 DKK
955540 (Autobud) 1.350 DKK
802930 1.300 DKK
955540 1.250 DKK
910142 1.200 DKK