2439/​1722

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH 4,5/4”. Pendel med fatningshus af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas og bundskål af matglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

815067 2.600 DKK
1135926 2.500 DKK
815067 2.400 DKK
805623 (Autobud) 2.300 DKK
819436 2.200 DKK
805623 2.100 DKK
915162 (Autobud) 2.000 DKK
805623 1.950 DKK
915162 1.300 DKK
802374 1.250 DKK
805623 1.200 DKK