2439/1746
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
Poul Henningsen: “PH-4,5/3,5”. Standerlampe med stel af forkromet metal, skærme af opalglas. H. 128.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
37 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
894426 | ||
926271 (Autobud) | ||
894426 | ||
926271 (Autobud) | ||
802930 | ||
926271 (Autobud) | ||
802930 | ||
926271 (Autobud) | ||
802930 | ||
926271 (Autobud) | ||
802930 | ||
926271 (Autobud) | ||
802930 | ||
926271 | ||
894426 (Autobud) | ||
884399 | ||
894426 (Autobud) | ||
1135926 | ||
894426 (Autobud) | ||
1135926 | ||
894426 (Autobud) | ||
1135926 | ||
894426 (Autobud) | ||
1135926 | ||
894426 (Autobud) | ||
1135926 | ||
894426 (Autobud) | ||
819436 | ||
894426 (Autobud) | ||
939307 | ||
894426 | ||
1161418 | ||
896810 | ||
802374 | ||
805900 | ||
1161418 | ||
802930 |