2031/701
Ubekendt kunstner (, 20. årh.)
Portræt af en afrikansk kvinde. Buste af poleret grøn verdite-sten. Usign. mærket 3474 i bunden. H. 30.
Original stand med små ridser.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud