2039/​952

Dansk snedkermester

Sofabord af eg. Top ilagt glasplade og messingkant. Udført 1930–40'erne. H. 51. L. 140. B. 80.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion

Moderne kunst og design, 22. september 2020

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.550 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.550 DKK
1.500 DKK