2039/952
Dansk snedkermester
Sofabord af eg. Top ilagt glasplade og messingkant. Udført 1930–40'erne. H. 51. L. 140. B. 80.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|