2131/170
Elisabeth Schiøtt (f. København 1856, d. sst. 1938)
Fra en Skovlysning. Sign. Elis. Schiøtt 1894. Olie på lærred. 36×59.
På bagsiden af blændrammen et fragment af en udstillingsetiket.
Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud