2009/234
Movado rejseur af forgyldt sterlingsølv, skive signeret Tiffany & Co. Switzerland, oplukkeligt etui beklædt med læder. Schweiz, 20. årh.s første halvdel. Glasgow import stempler. L. 40/61 mm.
Går ikke på indeværende tidspunkt. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Løs krone. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag