2009/​234

Movado rejseur af forgyldt sterlingsølv, skive signeret Tiffany & Co. Switzerland, oplukkeligt etui beklædt med læder. Schweiz, 20. årh.s første halvdel. Glasgow import stempler. L. 40/61 mm.

Går ikke på indeværende tidspunkt. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Løs krone. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK