2024/​726

Hans Bølling

Figur af patineret teak og eg i form af mexicaner. Stemplet Hans Bølling, Ørskov & Co., Denmark. H. 18,7.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 9. juni 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK