2024/726
Figur af patineret teak og eg i form af mexicaner. Stemplet Hans Bølling, Ørskov & Co., Denmark. H. 18,7.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag