1722/9
Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)
Parti fra Søndermarken. Sign. monogram 1924. Olie på lærred. 88×115.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag