2423/892
Ubekendt møbeldesign
Liggestol af bambus og rattan med justérbar ryg. 1930–40'erne. L. 144–189.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle defekter. Bund monteret med senere og uoriginale gjorder.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
Vurdering
Hammerslag