2103/514
Frits Schlegel & Hans Hansen (f. Frederiksberg 1896, d. Ordrup 1965)
Et par lamper af messing med hver fire arme. Diam. 59. (2)
Proveniens: Koncertsalen i Tivoli.
Skærme mangler. Stel med skævheder. Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag