2103/​514

Frits Schlegel & Hans Hansen (f. Frederiksberg 1896, d. Ordrup 1965)

Et par lamper af messing med hver fire arme. Diam. 59. (2)

Proveniens: Koncertsalen i Tivoli.

Skærme mangler. Stel med skævheder. Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

8.000–12.000 DKK

Hammerslag