Lynn Chadwick (f. London 1914, d. Lypiatt Park 2003)
Uden titel. Sign. Chadwick 62. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 62,5×48. Uindrammet
Proveniens: Court Gallery, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020