2439/1812
Lysberg, Hansen & Therp
Skænk af kirsebærtræ og nøddetræ, front med fem låger med hængsler af messing og låse af stål. Indvendigt med opbevaringsrum. Udgået og mærket hos Lysberg, Hansen & Therp. H. 73. D. 42. L. 275.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fire nøgler medfølger.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
18 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||