1245/737
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Figurgruppe i form af fisk med barn samt figur med fisk af diskometal. Begge sign. monogram Just A., Denmark. Dessin nr. 1518 samt 1683. H. hhv. 11,5 og 16,5. (2)
Almindelige tegn på alder og brug, ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 6. november 2012
Vurdering
Hammerslag