2449/​294

Vinbæger af sølv rigt dekoreret med vinranker. Mester Almer Julius Westergaard, Københavns bymærke 1858. H. 16,5 cm. Vinbæger af sølv rigt dekoreret med blomster og bladværk. Utydeligt mesterstempel, Københavns bymærke 1843. H. 18 cm. Samlet vægt ca. 295 g. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Ene bæger skæv. Begge graveret.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?