Foto endnu ikke klar
893/226
Et par franske empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med kvindelige figurer holdende tre lysarme, koniske plinte med slynget ornamentik i relief. 19. årh.s begyndelse. H. 65. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag