12137/20
Kai Drews (f. Frederiksberg 1884, d. 1964)
Landskab. Sign. K. Drews, Sæby 1923. Olie på lærred. Lysmål 54×49. Rammemål 70×65. Indrammet.
Ramme med afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag