2104/165
Tysk maler, 19. årh. eller ældre
Nedtagelsen af korset. Olie på guldgrund af træ. 24×24.
Afskalninger og krakeleringer. Revner i træet. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag