Preben Fjederholt (f. Esbjerg 1955, d. 2000)
“Metafysisk museum”, 1992. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 98×160.
Udstillet: “License to Paint”, Overgaden, København, 1996.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020