2120/864
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
“Kaiser”. Justérbar bordlampe med stamme, fod og skærm af forkromet og sortlakeret metal. Model CD 6631. Udført og mærket hos Kaiser Idell. H. 42.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||