2124/212
Samling af 10 sparebøsser af metal, keramik og fajance i form af elefanter og ænder. 19.-20. årh. H. 9–13 cm. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalning er på maling. Den ene elefant med afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag